Gospodarka - RWŚ

* The preview only display some random pages of manuals. You can download full content via the form below.

The preview is being generated... Please wait a moment!
  • Submitted by:
  • File size: 193 KB
  • File type: application/pdf
  • Words: 422
  • Pages: 10
Report / DMCA this file Add to bookmark

Description

Gospodarka - RWŚ Budżet RWŚ stan przykładowy na dzień: 31.08.2012 r. Rentowność

Wydatki

Przychody

2%

-48%

50%

Rentowność Budżetu 

W chwili obecnej rentowność budżetu wynosi aż -48% co stanowi, zwrot jedynie 2% przychodów. Licząc, że stan wydatków wynosi 50%, a przychodów 2%, w stosunku 2:50, otrzymujemy 48% zwrotu budżetowego. Prócz tego, że z dnia na dzień stajemy na skraju bankructwa, budżet nie generuje poprawnej ilości zysków.

Gospodarka – RWŚ w stosunku podatkowym Budżet RWŚ - stan przykładowy Podatek dochodowy

Podatek usługowy

Pensje

Inne wydatki

3% 11%

19% 4%

63%

Przychody

Gospodarka – RWŚ w stosunku podatkowym - rentowność Budżet RWŚ - rentowność Przychody

Wydatki

18% -32%

50%

Rentowność

Porównanie – gospodarka RWŚ 

Porównując dwa nasze wykresy, wynika z nich jasno, że po wprowadzeniu podatków, rentowność budżety jest większa bo wynosi -32%, czyli zwroty są większe niż poprzednio. W dodatku, jesteśmy w stanie zauważyć z wykresów, że podatki, które zostały podane są zaokrąglone do przewidywanych dochodów z firm(20 000 VLN, podatek: 32%) i dochodów indywidualnych(pensja średnia 25666%, podatek: 30%).

Porównanie 2 – gospodarka RWŚ 

Możemy również zauważyć, że rentowność jest większa o 16%, czyli 16% pokrywamy dochodami podatkowymi. Podkreślając, że przy większej ilości mieszkańców, rentowność mogłaby by być większa nawet 0 30%, czyli wskaźnik niezwrócony pieniędzy wynosi 18% w skali jednego wirtualnego miesiąca. A w przypadku wykresu pierwszego, mamy niezwróconych pieniędzy 48%.

Porównanie 3 – gospodarka RWŚ 

Zakładamy wówczas, że większa ilość dochodowa pozwala pokryć wydatki budżetowe czyli otrzymujemy zwrot, a czasami nadwyżkę z podatków przy większej ilości mieszkańców. Podatki powinno egzekwować się obowiązkowo od mieszkańców, a uchylanie się od płacenia podatków winno być karane egzekucją komorniczą wraz ustawowymi odsetkami!

Porównanie 4 – gospodarka RWŚ 

Spójrzmy na to, z innej strony. Obieg pieniądza jest zamknięty, czyli pieniądze nie biorą się „znikąd”. Jak w każdym państwie jakaś część naszych środków ponownie wraca do państwa, a nie pozostaje zamknięta kontach bankowych mieszkańców czy kontach firm, które generują potężny zysk lub go generowały, ale nigdy takiego rozliczenia nie zrobiły.

Porównanie 5 – gospodarka RWŚ 

Policzmy, że jeżeli firma generujące zysk w ciągu roku ok. 2 000 000 VLN, rozlicza od tego swój podatek usługowy rozliczony po roku, a nie po miesiącu wynosi: 640 000 VLN wyliczamy, że na miesiąc realny wypada: 5333,34 VLN. A firmy niegenerujące dochodów nie rozliczają się z podatku. Licząc, że każda firma rozlicza się z podatku na każdy v-miesiąc, przypuszczamy, że osiągnie niebotyczne kwoty.

Koniec – gospodarka RWŚ 

To już koniec mojej prezentacji, ważne jest przedstawić w niej konspekt działania pozytywnego przede wszystkim działania podatków.